Gratis fragt i DK ved 399,-

2-3 dages levering

Est. 1983

Gratis fragt ved 399,-

Est. 1983

Knits to Wear

kr.289,00

Knits to Wear fra Laine Publishing

Knits to Wear: Effortless Patterns by Kutova Kika er fyldt med 17 opskrifter, der er skabt til at blive elskede favoritter. Med alt fra tidløse basisstyles til moderne designs tilbyder denne samling inspiration og strikkeglæde.

Veronika Lindberg er en af tidens mest populære strikkedesignere. Hendes nye bog, Knits to Wear: Effortless Patterns by Kutova Kika, indeholder 17 opskrifter, der er skabt til at blive elskede favoritter. Fra tidløse basisstyles til moderne designs med dekorative detaljer tilbyder denne samling inspiration til at skabe strik, der afspejler din personlige stil og bringer glæde, hver gang du bærer dem.

Veronika Lindberg, også kendt som Kutova Kika, er en internationalt anerkendt strikkedesigner. Hun er kendt for sine moderne, skandinavisk-inspirerede designs, der forener komfort og moderne elegance. Med over 500.000 aktive følgere på sine sociale mediekanaler og adskillige optrædener i store internationale medier, herunder The New York Times, inspirerer hendes arbejde strikkere verden over til at skabe stilfuldt og ubesværet strik.

Knits to Wear indeholder:

  • 204 sider
  • 17 opskrifter: 7 sweatre, 2 cardigans, 3 toppe, 1 vest, 3 huer og 1 krave (De fleste sweatre, cardigans, veste og toppe fås i 9-10 størrelser og er graderet til at passe en brystvidde på mindst 137–152 cm / 54–60″)

Lær mere om opskrifterne fra Knits to Wear her.

Om Laine Publishing

Laine Magazine udgives af Laine Publishing, et forlag med base i Tampere, Finland. Grundlagt i 2016 af Jonna Helin og Sini Kramer, blev Laine skabt med en ambition om at levere et smukt, inspirerende og informativt magasin til strikkeentusiaster. Hvad der startede som en lille virksomhed drevet af to dedikerede kvinder med en passion for at forny strikkeverdenen, er vokset til at blive et af verdens mest anerkendte uafhængige forlag.

Laine udgiver bøger om strik, håndværk, mad og livsstil samt det internationale strikke- og livsstilsmagasin Laine. De fleste udgivelser er på engelsk og finsk, men oversættelsesrettigheder sælges verden over, hvilket gør deres publikationer tilgængelige for et globalt publikum. Inspireret af hverdagens skønhed vægter Laine bæredygtighed og mangfoldighed højt og skaber tidløse udgivelser, der kan værdsættes hele livet – og længere endnu.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Knits to Wear”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kunder købte også

NYHEDSBREV

Hold dig opdateret på det seneste nye i Tante Grøn CPH ved at tilmelde dig vores nyhedsbrev her. Vi giver dig et lille hint om de nyeste events, tilbud og gode idéer til dit næste strikkeprojekt.

 

Tante Grøn CPH® All Rights Reserved

Tante Grøn CPH® All Rights Reserved

0